מצעד הגאווה והסובלנות 🌈

מצעד הגאווה.

כמה ששיחה אחת יכולה לשנות לבן אדם את צורת החשיבה …

היום הייתי במפגש של קבוצת שיח פוליטית, שם, בחור אחד סיפר לי על המצעד והסביר לי שמצעד הגאווה הוא לא רק פרובוקציה (כפי שידוע לי המצעד בתל אביב מתנהג בצורה כזו, ואני מתנגדת למצעד זה), אלא מצעד של גאווה-גאווה במי שאתה. אתה, בלי ששופטים אותך, להראות לעולם שאתה גאה, אתה לא מתבייש באישיות שלך, והולך לפי הדרך שלך. (בנקודה זו הוא גם הסביר לי שהמצעד הירושלמי יותר מתון…)

עלתה לי מחשבה, מי לא רוצה להיות גאה במי שהוא ? מי רוצה לחיות את חייו כפי שהוא רוצה בלי פחד מהדעות של החברה ?

כולנו! 👌

בלי קשר לקהילת הלהט”ב, כמו כל דבר שבני אדם רואים ולוקחים את אותו לכיוונים שונים, כך גם אני לוקחת את זה למקום שלי, להגדרה הכוללת שמתאימה גם לסטרייטים 🙂 אני מאמינה שצריך להיות ארוע, שבו אנשים פשוט גאים במי שהם, ארוע בו אני יכולה להסתובב כבחורה דתייה, סטרייטית, פלורליסטית, ימנית, עצמאית ואידיאליסטית ולהרגיש שיש אנשים כמוני, ולכולנו יש כוח כשאנחנו יחד.לכל טייטל שמגדיר אותך בזהותך יהיו אנשים שישפטו, יהיו אנשים שיסתכלו מהצד, לא משנה כמה ההגדרה חיובית. אבל חשוב לציין, יהיו גם הרבה אנשים שיתמכו, יראו את האישיות שלך, בלי סטיגמות, עם רצון עז גם לעשות משהו למען העולם ויקבלו אותך ויעריכו את ה”טייטלים” – את מרכיבי האישיות  -שלך.

אני רואה את מצעד הגאווה ( האוטופי שלי ) – כמקום להיות מי שאתה, עם דעותיך ואישיותך. להיות עם אנשים שתומכים בך, כי אתה אמיץ, כי אתה בן האדם שתמיד רצית להיות. זו גאווה בעצמך, בלי קשר לנטיות כלשיהן. מקווה שיום אחד מצעד הגאווה בישראל יהפוך למצעד של כל ישראל, כל אדם שגאה במי שהוא, כל אדם שחיי את החיים כפי שהוא רוצה שהם יהיו, בין אם הוא חלק מקהילת הלהט”ב ובין אם הוא/היא סטרייטים. הכוונה שלי היא שכמו שיש יום למעשים טובים כך יהיה אירוע שיציין את הערכה העצמית ואת חופש הבחירה של אנשים. יום שבו אנשים יתגאו במי שהם, בהתחשב בעובדה שבעידן המודרני הערכה העצמית של בני האדם פוחתת, אנשים נהפכים ליותר שיפוטיים, נשארים תקועים ברשתות החברתיות וכו.

אני חושבת שחשוב שיהיה יום שיעודד אנשים להיות מי שהם, בלי לדפוק חשבון ;). אולי יבוא יום וכבר לא יהיה צורך במצעד הגאווה, אולי יבוא יום וכל אחד יקבל את השני ועם ישראל יהיה מאוחד. בעזרת ה’ כך יהיה, הכי חשוב זה אחדות, והערכה עצמית ואהבת השונה – אלו המרכיבים שמובילים לכך.

* הפוסט נכתב על ידי סטרייטית 👍
~ אני ~

אז לקינוח, הוספתי את השיר המקסים הזה כי בפשוטות הוא מדבר על חופש, כי מי לא רוצה חופש ? 🙂

image

Leave a Reply

error: Content is protected !
%d bloggers like this: