החיים בסרט – 6 סרטים מומלצים במיוחד

סרטים מומלצים יש בשפע באינטרנט, אולי נתקלתם במצב דומה לשלי, פתאום מתעורר חשק עז לראות סרט עם משמעות, עם תובנות, ולא רק סיפור שההתחלה התוכן והסוף ידועים מראש? כשמחפשים סרט מהסוג הזה, הרבה יותר קשה למצוא, מניסיון :).

בעבר ראיתי הרבה קומדיות רומנטיות, כמו רוב הבחורות, אך בזמן האחרון התשתוקקתי לראות סרטים שמהם אני יכולה ללמוד על החיים שלי, אני אוהבת לראות סרטים שגורמים לי לחשוב אחרי, לפתח רעיונות חדשים ולהבין יותר את החיים. כן, אומרים שסרטים זה לא החיים האמיתיים, אבל לדעתי הם מראים רעיונות מהחיים שלנו, גם אם בצורה מוקצנת, ואפשר ללמוד מסרטים, כי כשרואים משהו מהצד, סיטואציה סיפור או רגש, הרבה יותר קל לנתח את הסיטואציה ולהבין את הסובבים אותנו ואת עצמינו. לדעתי אפשר ללמוד מהסרטים על החברה שלנו, מה השאיפות, מה הקשיים שמאתגרים את בני האדם וכמובן מהו אושר (על אושר מהסרטים ארחיב בפוסט נוסף).

לפעמים קשה לראות סירטי דרמה עמוקים, זה כבד, זה עצוב לפעמים אבל זה גם משמעותי, הסרטים האלו מחברים אותנו למציאות בחזרה. סרטים צפויים וזולים יש בשפע, צופים במסך כשעה שעתיים, הנאה זמנית, ולאחר שעה הכל מתפוגג ובמקום עיניין וסקרנות יש רק חלל ריק. אז כן, זה קשה לנסות לחשוב בסרט, להתחחבר, להבין, אבל זה שווה את זה לדעתי, כי בסופו של דבר חלק מהסרטים האלו הם כמו מראה למציאות שלנו, וחשוב לראות את המציאות כמו שהיא, ולא רק באופן קיצוני, מוגזם וקסום.

אז אספתי עבורכם סרטים שראיתי, שהיו משמעותיים עבורי והשאירו אחריהם תובנות חשובות. הוספתי קישור לצפייה ישירה (באנגלית ללא תרגום) – ליחצו על שם הסרט והסרט יפתח לכם. בנוסף, לכל סרט הוספתי תיאור קצר (לקוח מהאתר seret), לתיאור ארוך יותר באנגלית מומלץ להיכנס לאתר הסרטים IMBD, ולסיום הוספתי את התובנה האישית שלי מהסרט והשתדלתי לא לעשות ספויילר 🙂

צפייה מהנה!

הסיפור המופלא של בנג’מין באטן

כך מתחיל “הסיפור המופלא של בנג’מין באטן”, המבוסס של ספרו של סקוט פ. פיצ’גרלד משנות ה- 20 של המאה שעברה, על אדם שנולד בגיל 80 ומשהו… ומכאן והלאה “מזדקן” אחורה. הוא אדם רגיל כמו כולנו, שלא מסוגל לעצור את הזמן. מניו אורלינס של סוף מלחמת העולם הראשונה ב- 1918 ועד למאה ה- 21, מספר הסרט את עלילות מסע החיים המופלא של אדם יוצא דופן, האנשים והמקומות שהוא מגלה בדרכו, האהבות שהוא מוצא ומאבד, שמחת החיים ותוגת המוות וכל מה שנותר נצחי.

סרט מופלא, מדבר על משמעות החים, הזמן, ומשמעות הרגעים המשמעותיים והפשוטים שלא יחזרו שוב.

 

כמה טוב להיות פרח קירתוצאת תמונה עבור פרח קיר

אדם מופנם נלקח תחת כנפיהם של תלמידים המסיימים את לימודיהם שמחנכים אותו לכניסה לעולם האמיתי.

סרט עצוב אך מרגש, מדבר על חברות, תמימות, אהבה תקווה ואמונה באחר.

 

גטסבי הגדולתוצאת תמונה עבור גטסבי הגדול

ניק קארווי מוצא את עצמו מהופנט על ידי העבר המסתורי ואורח חייו הססגוני של שכנו, ג’יי גטסבי. הוא נגרר למעגלו הכולל אובססיה, טרגדיה ושיגעון.

סרט צבעוני, דרמטי, מלא חיים ורגעים כואבים וכנים, מדבר על חשיבות הכסף, העוצמה, הכנות, האושר ואהבת האמת. 

היסודות של הדאגהתוצאת תמונה עבור ‪The Fundamentals of Caring‬‏

סיפורו המדהים של טרבור שלמרות הקשיים שהוא נאלץ לחוות יום יום, משנה את נקודת המבט שלו על החיים.

סרט חצוף, ישיר וכנה, לא מתייפיף ומנסה להראות את המציאות כפי שהיא עם כל הקשיים שיש בה. מדבר על חברות, כנות, חלומות, אכזבות אהבה ואנושיות.

500 ימים עם סאמרתוצאת תמונה עבור ‪(500) Days of Summer‬‏

טום מחבר כרטיסי ברכה לפרנסתו, והוא רומנטיקן חסר תקנה. כשהוא פוגש את סאמר הוא מתאהב עד מעל לראש… עד שהיא זורקת אותו. כל מה שנותר לטום הוא להביט אחורה על 500 הימים שלהם “יחד” ולנסות להבין מה השתבש. והוא מתחיל עם יום 488.

סרט אמיתי, מרגש ומעורר אמפתיה. מדבר על הרגעים היפים, הקשיים, אהבת אמת, תמימות, כנות והמורכבות שבציפייה לעומת המציאות.

 

התחלה חדשהתוצאת תמונה עבור ‪Begin Again‬‏

מפגש מקרי בין מוציא לאור של שירים וזמרת צעירה חדשה במנהטן, הופך לשיתוף פעולה מבטיח בין שני הכשרונות.

סרט פשוט ואמיתי, סרט מוזקאלי שמדבר על הגשמת חלומות, אהבה, אכזבה, תקווה וקשר אנושי בין בני אדם זרים, שונים ומורכבים.

Leave a Reply

error: Content is protected !
%d bloggers like this: