אנושי #1 הכל התחיל בנקודה הזו. בבחירה הגורלית

הכל התחיל בנקודה הזו. בבחירה הגורלית. השמיים הנוצצים והעולם הגדול. הכל התחיל שם.

ישבתי על הגדר מתלבט מה להחליט, מתלבט אם לחזור אחורה או להמשיך בשביל, לעבר הלא נודע. אותה הסיטואציה. אותו המקום. הבדל של שמונה חודשים. עונה אחרת בחירה דומה.

החלטה קשה עומדת בפני, לכל דרך יש השלכות, יש סיכונים אך יש גם הפתעות חיוביות. זו הרגשה מוזרה, אומרים שאני עומד בישורת האחרונה. ההחלטה קרובה ובמרחק נגיעה. אני מרגיש שיש כל כך הרבה אפשרויות ודרכים שונות והשאלה היא מה הדרך הנכונה בשבילי?

לפעמים אני מרגיש כמו בליל קיץ על חוץ הים בשקיעה, רוח חמימה, שקט, לבד. הרגשה שהכל אפשרי, לא משנה במה אבחר, זו תיהיה הדרך הנכונה. אך כמו שאמרתי, זה זמן שונה ומקום שונה. אני ביער, מול גשר צר. ההחלטה אם להמשיך או לחזור אחורה. אין הרבה אפשרויות. פה זה לא חוף ים. יש רק שתי דרכים. ניצחון או הפסד. קדימה או אחורה.

אני מסתכל הנופים. הצמיחה. אני רואה את עצמי. אני בן 21, לא גבוה, לא נמוך. אוהב לאהוב. קשה להגדיר את אנשים במילים, במיוחד אם אתה הוא האדם המוגדר. לאנשים יש צורך לשים את עצמם בתוויות, כדי להיות שייכים, כדי שהחיים יהיו פשוטים יותר. לי אין את הצורך הזה, ואולי מפה נובעת הבעייה שעלי לפתור, ההחלטה לגבי הדרך שבא עלי ללכת. האם ללכת לפי הדרך שלי, דרך לא ידועה, דרך מפתיעה ומוכבת או פשוט לחזור אחורה ולהגדיר את עצמי תחת משבצת.

בסופו של דבר אף אחד לא מוגדר על ידי הגדרה אחת. אנשים שואפים להגדרות כי קשה להם עם הבלתי ידוע, המיסתורין, הם פוחדים מעצמם. השאיפה להגדרות מדוייקות היא מרדף חסר תועלת. מה שעושה אותנו בני אדם, אנושיים זו המורכבות שלנו, היכולת שלנו לחשוב, להרגיש ולבחור, תכונות אלו לא ניתנות להגדרה במילים ספורות.

הרדיפה של האנושות אחרי תשובות, אחרי כללים ברורים, אחרי השלמות, היא מתסכלת. העולם הוא לא מושלם, העולם מורכב וזה מה שיפה בו. האתגר שיש בכל יום, ההפתעות, הגילויים והרצון לשנות, הם אלו שמחזיקים את העולם חי ונושם.

הבחירה שעלי לבחור היא דרך שכל בן אנוש צריך לבחור. האם ללכת לפי האמונות שלך או להיכנע למסכמות החברתיות, מוסכמות שבסופו של דבר רוב בני האדם לא מרוצים מהם. הבחירה הזאת היא עניין שמלווה וילווה אותי לכל החיים, הקופנליקט בין האמת שלך לאמת של האחר.

Leave a Reply

error: Content is protected !
%d bloggers like this: